Popüler altcoin Chainlink (LINK), ABD doları karşısında 7,35 dolarlık destek bölgesinden keskin bir şekilde toparlandı. Başarılı analist Aayush Jindal’a göre, son ralli şu anda 10 dolar bölgesi ve 100 SMA (H4) yakınında güçlü bir dirençle karşı karşıya.

  • Chainlink fiyatı, ABD doları karşısında 7,32 dolardan güçlü bir yukarı doğru hareket başlattı.
  • Fiyat şu anda 10 dolarlık direnç ve 100 basit hareketli ortalamaya (4 saatlik) yakın engellerle karşı karşıya.
  • LINK/USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 9 dolar civarında dirençle önemli bir düşüş eğilimi çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu (Kraken’den gelen veri kaynağı).
  • Analiste göre, 10 dolar ve 10,5 doların üzerinde ters bir kırılma olmazsa paritenin kazançları tersine çevirmesi muhtemel.

Chainlink (LINK) fiyatı yüzde 20 yükseldi! İşte piyasada olanlar…

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, ABD doları karşısında 10 dolarlık destek bölgesinin altında LINK’te istikrarlı bir düşüş oldu. Fiyat 8,50 dolarlık destek seviyesini bile kırdı ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) çok altına düştü. Bugün, Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 10.550 dolar ve 340 doların üzerinde istikrarlı bir toparlanma başlattı. LINK fiyatı da 7,32 dolarlık düşük seviyesinden keskin bir şekilde toparlandı ve 8,5 dolar ve 9 dolarlık direnç seviyelerinin üzerine oldukça yükseldi.

LINK/USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 9 dolar civarında dirençle önemli bir düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu. Parite, aşağı yönlü hareketin %23,6 Fib geri çekilme seviyesini 13,31 dolardan 7,32 dolara düşürdü. Fiyat güçlü yükseldi. Ancak, fiyat şu anda 10 dolar civarında birkaç önemli engelle karşı karşıya. Aşağı doğru hareketin %50 Fib geri çekilme seviyesi, güçlü bir direnç olarak davranıyor gibi görünüyor.

İşte popüler altcoin’in yakında test edebileceği seviyeler

Analiste göre, 10,5 dolar ve 11 dolar civarındaki önceki desteğin artık 100 basit hareketli ortalama (4 saatlik) ile birlikte büyük bir direnç olarak hareket etmesi muhtemel. Analiste göre, yakın vadede yukarı yönlü devam etmek için 10 dolarlık direncin üzerinde başarılı bir günlük kapanış ve 11 doların üzerinde bir takip hareketi şart.

Bu Altcoin Fırlayarak İlk 5’e Girdi! Analist: Daha Fazla Yükselebilir

Chainlink’in fiyatı 10 dolarlık direnci geçemezse ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) altında kalırsa analiste göre, yakın vadede yeni bir düşüş riski var. Olumsuz yöndeki ilk destek analiste göre, 9 dolar seviyesine yakın. Ana destek analiste göre, 8,50 dolar seviyesinin yakınında. Bu seviyelerin altında analiste göre, önümüzdeki günlerde, ayılar 7,3 dolar seviyesinin altında yeni düşükleri hedefliyor.

Teknik göstergelerle LINK fiyatının mevcut görünümü

4 saatlik MACD: LINK/USD paritesi için MACD artık yükseliş bölgesinde hız kazanıyor.

4 saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi): LINK/USD paritesi için için RSI 50 seviyesinin üzerine çıktı.

Başlıca Destek Seviyeleri: 9 dolar, 8,8 dolar ve 8,5 dolar.

Ana Direnç Seviyeleri: 10 dolar, 10,5 dolar ve 11 dolar.